30 Kasım 2012 Cuma

Neydim Ne Oldum

Bir dönüştürme vakasıyla daha karşınızdayım.Bu kez kurban aşağıda gördüğünüz bir takım...


Birkaç yıl önce  bir arkadaşım bana bu hiç giyilmemiş hamilelik takımını gösterdi ve bundan birşey yaparsın sen al dedi.Aldım.Ama ne yapacağıma bir türlü karar veremedim.Etek mi elbise mi diye diye hep elime aldım aldım bıraktım.Aradan 3 yıl geçti ve geç de olsa benim kafamda şimşekler çaktı.Tulum yapacaktım bunda evet evet tulum.


Alt üst ayrı klasik eski model bir hamilelik.Renk uçuk hoş bir pembe ama yine de benim tulumda hoşlanacağım bir renk değil.Rengini de değiştirmeyi düşünüyorum bir ara.Neyse efendim ben üst kısmını dantel bluz diktiğim kalıba göre biraz daralttım ve kısalttım.Omuz ve yakaya dokunmadım.

Önüne fermuar diktim.Fermuar biraz kalın oldu ama önemsemedim :))) Pantolonun da belini kestim ve üst parçayla birleştirdim.Birleşme yerine lastik geçirecek şekilde iki dikiş  geçtim.Fazlalıkları kestim.Her iki yandan kestim daralttım.


Son aşama fotoğraf çekimi ama yalnız başıma fotoğraf çekemiyorum ,çok zor oluyor.Bir alttan bir üstten derken birkaç foto çekebildim sadece.Affola.:))
Hoşçakalın. 
Sevgiyle...7 yorum:

 1. Tebrik ederim ne kadar güzel bir dönüşüm yapmışın eline emeğine sağlık bloğunu izlemeye aldım mutlu hafta sonu dilerim..

  YanıtlayınSil
 2. çok güzel olmuş eline sağlık

  YanıtlayınSil
 3. çok güzel değerlendirmişsiniz güle güle giyin

  YanıtlayınSil
 4. güzel bir geri dönüşüm olmuş, ellerinize sağlık..
  bu arada 100. üyeniz oldum :) nice 100'lere..
  bloguma da beklerim http://hobitivi.blogspot.com/

  YanıtlayınSil
 5. Oh ne güzel olmuş, güle güle giyin.

  YanıtlayınSil
 6. tulumları çok seviyorum hep aklımda tulum yapmak vardı ama bir takımı tuluma çevirmek harika bir fikirmiş bunuda düşüneblirim artık :)
  ellerine sağlık...

  YanıtlayınSil

Yorum yaptığınız için teşekkürler...